Náš příjem

Nevím, proč nefunguje systém výplata po práci. Kdysi to tak fungovalo bez potíží. Dělník odevzdal práci a dostal smluvenou zlatku, či kolik. A tak to šlo den co den. Pak, čert ví kdy se přišlo na to dávat plat týdně, později měsíčně. Nevím, kdy dojde na to, že to bude jen čtyři krát do roka.

hromada peněz

Se zpožďováním výplaty pak přišlo složité vyúčtování a doba lidí, kteří na to, aby spočítali, kolik si dělník vydělal musí mít vysokou školu s pěti nástavbami. Výplatní páska pak obsahovala spoustu čísel jen proto, aby si to člověk nemohl zkontrolovat.

V dnešní době je to skoro podobné a jen blázni si mohou myslet, že je to nějak jinak. Došlo, pravda, k úpravám, ale podstata je pořád stejná a pořád stejně hloupá.

Váš příjem je počítán schválně složitě. Slyšel jsem, že kdysi byly vymyšleny hrubé mzdy. A protože to bylo málo, tak ještě super hrubé. Zda byly i tenké a polo tenké, to já nevím. A když nebyly, tak budou, nějak se náklady na zbytečné lidi v kancelářích vysvětlit musí.

balíčky bankovek

Nuže a vy budete najednou potřebovat více peněz, třeba na to neb ono, a nemáte na to hotovost. Takže si v bance podáte poníženou prosbu o půjčku a nedostanete ji. Ne, že by vám na mzdové účtárně nedokázali spočítat co a jak. Ale většinou z toho vyjde paskvil, u kterého se pak v bance všichni vesele baví. Určený pracovník vám donese chléb, abyste neumřel hlady, protože takový příjem vám nedovolí si jej kupovat pravidelně a velmi slušnou formou vás vyrazí na ulici. Bez peněz, pochopitelně.

Podle jejich interních tabulek by vám to totiž nevyšlo na pravidelné splátky a nesmíte se divit, že se banka stará, aby dostala půjčené peníze zpět. Plus drobný úrok, pochopitelně.

Vypotřebujete něco jiného. Vy potřebujete to, čemu se říká americká hypotéka bez dokládání příjmů. Tady vás s potvrzením otravovat nebudou, čímž se výrazně zkrátí i doba, kdy dostanete peníze.