Zahřejte se zevnitř

Zatímco v létě, v období horkého počasí, je dobré se pomocí nápojů a jídla ochlazovat, na zimu je možné se připravit zahříváním organizmu tímtéž způsobem. Základ toho, co opravdu funguje, najdete i v tradiční čínské medicíně a její filozofii.
celá skořice
Skořice, zázvor, chilli
Pro mne to je trojice všeobecných zahřívadel, která fungují, a navíc jsou pro náš organizmus značným přínosem. Každé ráno doporučuji přidat do kávy trochu skořice. Nápoj získá zvláštní chuť, vůni a není nepravděpodobné, že si jej oblíbíte. Skořice, kterou dostanete do svého trávícího traktu vás bude značnou dobu dne zahřívat zevnitř.
Určitě neuděláte chybu, když si svá hlavní jídla budete více kořenit chilli papričkami. Pokud namítáte, že jsou na vás moc pálivé, poradím vám začít s nimi po troškách. Decentně. Pomalu toto koření přidávejte. Sami na sobě pocítíte, jak vás zahřívá a časem se vaše chutě přizpůsobí. Budete sami překvapeni, jak najednou získají všechny pokrmy okořeněné trochou chilli spousty různých chutí, kterých jste si do teďka vůbec nevšímali, protože jste je nebyli schopni rozeznat.
sušené ovoce
A co zázvor? Respektive kořen této rostliny, který se povaluje v každém oddělení zeleniny. Je to nejen výtečné koření. Určitě znáte znamenité kuře na zázvoru. Tento kořen má, pokud se užívá  v přiměřeném množství obrovské léčivé schopnosti. Ano. Nejen zahřívá, ale přímo léčí. Na rýmu a chřipku perfektně zabírá zázvorový čaj s citronem a medem. Hovořím tady ale o skutečném zázvorovém čaji z kořene této rostliny. To, co se prodává v nálevových sáčcích mnohdy se zázvorem nemá mnoho společného. Zázvor dále podporuje také trávení, činnost žaludku a střev. A ještě něco, co jste možná netušili. Zázvor je rovněž znamenité antikinetikum.
chilli papričky
Bezpečně nahradí běžně dostupné léky na mořskou nemoc. Pokud jedete na dovolenou autem a někdo z rodiny jízdu zrovna dobře nesnáší, vyrobte si zázvorové bonbony. Malé kousky zázvoru dlouho vařte v cukerném sirupu a pak nechte vyschnout na ubrousku. Zázvorové bonbony můžete mlsat i v situaci kdy je vám zima. Opravdu zahřejí. Jen to s nimi nepřehánějte. I zde platí zásadní pravda, že všeho moc škodí.