Veďte děti ke sportu, než bude pozdě

Dětská obezita je strašák, který obchází většinu civilizovaných zemí. Toto nebezpečí si uvědomují zejména lidé, kteří pamatují dobu socialismu a mohou porovnávat kondici tamní dospívající populace s tou současnou. V té době byly děti vychovávány se silnějším důrazem na tělesný pohyb, a to nejen v hodinách tělocviku, ale i v zájmových kroužcích. K dobré propagaci tělovýchovy přispěly i spartakiády, zatímco dnes se řada dětí orientuje spíše na pasivní zábavu s mobilním telefonem v ruce.

tenisové vybavení

Děti přitom milují pohyb, jde jen o to, vhodným způsobem je motivovat. Nic není ztraceno, pokud si sami víte rady, a dopřejete vašim ratolestem vhodný sport.

Badminton – zkuste začít s vašimi dětmi provozovat badminton, je to sport nenáročný, co se týče vybavení i nároků na prostředí, můžete jej hrát i před domem na trávníku, na zahradě či na chalupě. Přitom je poměrně náročný na fyzickou kondici a vyžaduje velký pohybový rozsah. Uvidíte, že začne děti brzy bavit.

Líný tenis – pokud si ještě s dětmi netroufáte na tenis klasický, který je velmi náročný a patří k nejtěžším sportům, co se týče zátěže dolních končetin, můžete to zkusit s líným tenisem, jinými slovy se soft tenisem. Pěnové míčky jsou mnohem pomalejší, ale i tehdy si báječně zasportujete. Dětem se pak může hodit jako příslušenství vhodný batůžek či taška na tenis Sport oáza, pořídit jim můžete i tematicky laděné tričko, návleky, čelenku a samozřejmě vhodnou pevnou obuv.

tenisová raketa a míček

Stolní tenis – máte-li možnost pořídit pingpongový stůl a provozovat tento sport s vašimi blízkými, neváhejte. Za socialismu se stolní tenis organizoval dokonce na některých pracovištích, kupříkladu je to známo o zámečnické dílně na ruzyňském letišti. Proč tedy nemít něco podobného ve vaší obci nebo na pracovišti, kde zaměstnanci udržují dobré mezilidské vztahy? To se samozřejmě může vztahovat i na děti, které mohou tento sport provozovat i ve školách a podobných zařízeních.