Vadná elektřina

Tato kouzelná síla k nám proudí s velkých vzdáleností přes dráty, přesněji napsáno přímo v nich a my doma odebíráme už jen její hodně zmenšenou část. Jen kousek obrovské síly. Pan Křižík by se asi hodně divil, kdyby vstoupil do dnešní domácnosti.

Elektřina nám přináší radost a užitek, ale také neštěstí a zmar. To naštěstí dnes již v mnohem menší míře, díky různým prvkům zabezpečení.

Elektro součástky

Jenže i přesto dochází k situacím, kdy je neštěstí nedaleko. To, když třeba nejde nějaká zásuvka a snaživý otecko tam vrazí šroubovák. Pokud se trefil do fáze neizolovaným šroubovákem, dá-li se ještě takový sehnat, bude poučen ihned, že to asi nebyl nejlepší nápad. Horší je to, když se takový všudybýlek pokusí opravit pojistky. Dnes už se to moc nepěstuje, protože jsou všude jističe, které jen tak opravit nelze, kdo však pamatuje staré pojistky, ví oč jde. Prostě se vyndal drátek, nahradil jiným, jasně, že silnějším. Proč? Aby to něco udrželo ne? Nu a požár byl hned za rohem. Proto raději ani dnes prostě do elektriky nezasahujte, a to nikdy a za žádných okolností. To samozřejmě neznamená, že máte volat havarijní službu na výměnu kde jaké žárovky, ale do odborných zásahů se prostě nepouštějte. Na to je zde odborník, který ví, co činí a ví co si může dovolit.

Elektro schéma

Elektrikář Kostelec nad Černými lesy je jen jedním z mála, kteří jsou připraveni k vám kdykoli přijet a prozkoumat bedlivě to, co vás trápí stran elektrických věciček. Raději je lépe kontaktovat jeho nežli později požárníky, či nedej Bože jak říkávala moje babička rychlou zdravotnickou pomoc. Ano, i k tomu může v krajním případě dojít.
Zapište si velmi dobře kontakt a volejte vždy, když budete potřebovat cokoli zapojit, co se nedá udělat jen tak zastrčením do zásuvky. Věřte tomu, že zde se vám ušetřených pár korun v případě svépomoci může hodně prodražit, nebo mít i fatální následky.

Posted in Www