Jak se provádí čištění galerie

Ač se to nemusí na první pohled zdát, galerie navštěvuje poměrně velké množství lidí, zvláště když zde je prezentace nějakého známého umělce či jiná velká akce. Je však jasné, že takový dav za sebou musí nutně zanechat stopu. A tu je nutné zahladit.

Čištění galerie https://www.wismont-cisteni.cz/galerie/ se provádí během sezóny a doby, kdy je otevřená pro veřejnost, každý den. Spočívá ve vysypání odpadkových košů a posbírání odpadků, které lidé zanechali na zemi. Ačkoliv totiž může být vstup s jídlem a pitím zakázán, aby se předešlo nehodě a znehodnocení například obrazů, lidé stále dokážou vyprodukovat téměř neuvěřitelné množství odpadu. I z tohoto důvodu se provádí vysypávání košů a prohlídka denně.

galerie1

Dále je zde úklid nábytku. Ten se neprovádí tak často a spočívá v otření všech stolů, židlí a skříní, které jsou zde k dispozici. Neboť galerie nejsou jen veřejné prostory, nýbrž také nejrůznější kanceláře, kuchyňky pro zaměstnance a další.

Pak jsou zde toalety. Zde je nutné vytírání a kontrola vícekrát denně, stejně jako každodenní dezinfekce všech povrchů, neboť jde o jedno z nejšpinavějších míst.

No a pak zde máme samotnou podlahu. Zde záleží na mnoha faktorech. Jedním z nich je to, zda je zde položen koberec, parkety či linoleum. Každý povrch totiž vyžaduje jinou údržbu a jinou frekvenci čištění.

galerie2

Dále záleží i na roční době a počasí. Když prší a je sychravo, je nutné počítat s tím, že i při nejlepší vůli návštěvníci nanesou dovnitř značné množství bláta. To je samozřejmě potřeba uklidit, neboť zašpiněná podlaha by nejspíš nevytvářela v návštěvnících ten nejlepší dojem.

Jak je vidět, je toho poměrně dost, co je třeba udělat. Navíc zde máme i otázku, jaké čisticí prostředky použít. Musí být totiž tak silné, aby špínu odstranily i při použití jejich malého množství, ale na druhou stranu nesmí poškodit čištěný povrch. V tom všem se musí uklízečky vyznat. Jak je vidět, jedná se o náročnější práci, než se na první pohled zdá.