Opálení až do zimy

Nejen ženy, ale i muži se snaží pobyt u moře využít nejen k relaxaci, ale také k opálení pokožky. Samozřejmě se nic nemá přehánět a používání opalovacích krémů s vyšším faktorem by mělo být samozřejmostí, stejně tak není dobré vystavovat se přímému slunečnímu záření po dobu několika hodin a už vůbec ne přes kritické polední hodiny. Rozhodně se nemusíte bát, že se pod nánosem krému nebo ve stínu vůbec neopálíte.
blondýna při opalování.jpg

Co ale většinu trápí, je, že po návratu z dovolené jejich krásně hnědá pokožka během několika málo dnů či týdnů zesvětlá a vrátí se ke své původní barvě. Máme tu několik málo rad, jak opálení co nejdéle prodloužit.

Vyhýbejte se vaně napuštěné horkou vodou, i když je to váš oblíbený způsob odpočinku. Raději si dopřejte sprchování mírně teplou vodou. Pokožku ošetřete mlékem speciálně určeným na opálenou pokožku. Ideální jsou ty s obsahem aloe vera.

Ač se to na první pohled nezdá, vhodné je také použití tělového peelingu, postačí jedenkrát za sedm dnů, snědá barva tak déle vydrží a vyjde na povrch, neboť se peelingem odstraní stará kůže. Tak jako opálené tělo, i opálený obličej chce svoje. Použijte hydratační vitamínovou masku. Neopomínejte také to, že tělo je z větší části složeno z vody a proto mu jí také musíte dostatek poskytnout. Ideální jsou tak dva až dva a půl litru tekutiny denně, nejlépe uděláte, pokud budete pít vodu nebo neslazený čaj.

Jestliže pleť začíná pomalu a jistě ztrácet na své intenzitě, sáhněte po samoopalovacím krému. Jako jednoduché řešení se může zdát pár minut v soláriu, žádaného efektu tím jistě docílíte, ale pokožka jako taková bude o něco málo starší.
špatné opálení.jpg

Opálení jako takové zvýrazní bílá barva, takový kousek oblečení jistě v šatníku najde každý z vás, obzvláště co se týká vrchní části oblečení.

Krásná hnědá pokožka vypadá dobře, k tomu snad nikdo nemůže nic namítat, ale myslet by měl každý hlavně na své zdraví a opalovat se zdravě, minimálně tak předejdete možnému výskytu rakoviny kůže.