Někdy je peněz málo

Mít plnou peněženku je skvělá věc. Jaké jenom příjemné pocity má ten, kdo ví, že jakmile po něm někdo bude chtít peníze, bude je mít kde vzít a zaplatí si tak vše, po čem kdy zatouží! Jenže takový příjemný život není bohužel typický pro většinu z nás. Obvykle je pravdou spíše to, že když se podíváme do své peněženky, nenalezneme v ní to, co by lahodilo oku. Někdy máme ve své peněžence či na účtu nebo někde jinde peněz poskrovnu, a je-li tomu tak, je po radostech života. Aspoň tedy do doby, než se zase dost peněz sežene.

A jak lidé shánějí peníze, když už těch svých nemají tolik, kolik by jich toužili mít? Docela často tak, že kontaktují nejrůznější banky a jiné finanční ústavy a tam o ně žádají.

eura dvacka

Jenže si musíme přiznat, že žádají nejednou bezúspěšně. Když si totiž chce někdo půjčit, musí potenciálnímu věřiteli prokázat, že si poradí se splácením. A to znamená docela běžnou nutnost prokázat hodně vysoké příjmy a registry dlužníků bez nežádoucích záznamů.

Ale co ti, kdo takové kvality zkrátka prokázat nemohou, protože je jejich mzda almužnou a už byli do registrů zaneseni? Co ti, kteří mají i další potíže a třeba si na ně brousí zuby už i exekutoři?

finance EU

Takovým už je často dostupná jenom nebankovní americká hypotéka. A to proto, že u ní se nevyžadují nezbytně vysoké příjmy a ani na nějakém tom záznamu v registrech nemusí moc záležet. Tady se totiž zaručuje vrácení peněz dlužníkovou nemovitostí. A ten, kdo zaručí, že bude v případě nesplácení poskytovatel půjčky uspokojen takovým nemovitým majetkem, tu lehce uspěje. A nejen to. U nebankovní hypotéky se totiž dají získat i hodně velké peníze, dá se tu velice dlouho splácet a takto získanými penězi se dá uhradit vše, co je potřeba.

A jistě uznáte, že nad takovou pomoc v mnoha případech není. Protože jak by jinak žil člověk, který by neměl ani korunu a nikdo by mu s tím nepomohl?