Provoňte si byt vlastními vůněmi

Základem všeho je klasické aroma lampa. Je více než pravděpodobné, že doma nějakou máte. Je to většinou výrobek z pálené keramiky. Tvarem může připomínat domeček, věžičku, lucerničku, nebo nějakou postavičku či zvířátko. Na trhu je jich spousta. Některé z nich jsou skutečně originálními uměleckými výrobky, které jsou vyráběny v počtu jediného kusu ve speciálních keramických dílnách.

svázaná skořice

Aroma lampa je dutá. Ve spodní části je prostor pro umístění takzvané čajové svíčky. Nad svíčkou v úrovni plamene je malá mistička. Do této mističky se nalévá voda. V této vodě se rozpouští několik málo kapek vonného oleje. Esenciální oleje se dají koupit v mnoha obchodech. Od některých drogérií, po prodejny s keramikou až po třeba květinářství. Oleje mají různé vůně. Někdy jsou to jednodruhové vůně. Častější jsou vůně smíchané z několika esenciálních olejů. Vůně mohou plnit funkci aromaterapetie. Mohou uklidňovat, mohou povzbuzovat a také mohou léčit. Hlavně problémy s dýcháním či nachlazením. Na trhu jsou také speciální vůně, které slouží k navození atmosféry pro meditování.

Vůni si můžete vyrobit sami podle toho, jaké vůně máte oblíbené právě vy. Nejjednodušším způsobem je využití tak běžné věci jako je koření. Opět použijeme aromalampu. A také jako základ použijeme v prvé řadě vodu. Abychom zpomalili odpařování vody, přidáme do ní trochu oleje. Může to být obyčejný olej, ale raději obětujte pár kapek skutečně kvalitního Olivového oleje. Některé běžně používané kuchyňské oleje jsou totiž trochu cítit. Odpařovací lázeň máme připravenu. Nyní do ní vložíme koření. Skořice, hřebíček, nebo cokoliv co nám libě voní. Můžeme si koření i namíchat.
miska oleje

Pokud chceme podniknout trošičku sofistikovanější přístup, koupíme si ve speciální prodejně či na internetu, jednodruhové kvalitní éterické oleje. Vezmeme kapátko a začneme zkoušet namíchat co nejpříjemnější vůni. Výsledky, tedy, který olej a v jakém množství jsme použili, si pečlivě zaznamenáváme. Je pravděpodobné, že až vyčerpáme čerstvě vyrobenou zásobu, budeme si chtít namíchat další várku. Tak směle do toho.