Ocelové schodiště

V dnešní době existuje nespočet schodišť, které si můžete nechat udělat. Každá firma Vám však nabídne jiné řešení a jiné druhy provedení. Veškerá schodiště však mají stejnou funkci a to zajistit průchod mezi patry. Dále plní samozřejmě funkci bezpečností a to v případě, že začne v domě hořet. V ten moment Vám nepomůže výtah, ale právě schodiště, po kterém poběžíte dolů. Samozřejmostí je také zábradlí, které ke schodišti neodmyslitelně patří a plní funkci podpěrnou. Pokud zvažujete, jaké schodiště si pořídíte, tak vybírejte s neosvědčenějších schodišť. Mezi ně patří ocelové schodiště, dřevěné schodiště, nebo schodiště kombinované.

Schodiště (5)

Ocelové schodiště je jednou z nejlepších variant a to díky tomu, že ho můžete vystavět ve vnitřních i venkovních prostorách. Dále se dá toto schodiště kombinovat a bude jen na Vás, zda do něho zakomponujete sklo, nebo dřevo. Dřevo s železem dělají nádhernou kombinaci a ve vnitřních prostorách Vám dokonale doplní interiér. Pokud máte nádherný dubový, či bukový nábytek, není nad to, když si uděláte železnou konstrukci a zakomponujete dřevo jako schody a zábradlí. Jde kombinovat i dřevo, sklo a ocel dohromady, vždy však záleží na požadavku zákazníka. Samozřejmostí také je, že si můžete určit nosnou konstrukci. Tudíž můžete mít páteřové schody, sedlové, nebo schodnicové.

Schodiště (4)

Skleněné schodiště se často využívá k balkónům, či do obchodních domů. Toto schodiště je nádherné na pohled a působí moderním a šetrným vzhledem. Dokonale se kombinuje s ocelí a vytváří umělecký celek, který stojí za to.

Pokud si tedy budete opravovat Vaše stávající schodiště, nebo budete budovat úplně nové, tak se pořádně rozhodnete, do čeho investujete. Schody Vám vydrží celý život a byla by chyba, kdybyste si vybrali špatně. Proto při tomto výběru nedejte hned na první dojem, ale vše si pořádně promyslete, abyste toho nelitovali.