Na které výrobky, je nutné dávat pozor?

Vynalézavá doba nám předhazuje každým rokem (nebo dokonce měsícem) řadu nových a neobvyklých výrobků, které jsou určené lidem pro užitek. Málokteří lidé však vědí, že ne vždy poskytují naprostou bezpečnost a jsou vhodné nejen k používání, ale i manipulaci. Které to jsou a proč u nich dbát na zvýšenou ostražitost?
opékač topinek.jpg

Pozor – vysoké napětí!

Každý výrobek, který se zapojí do proudu, nám může přivodit vážná zranění. Velké zastoupení z nich, používá většina z vás doma prakticky denně. Jedná se o výrobky na vlasy, jakými jsou kulma, žehlička nebo fén. Mnoho lidí se přiklání k volbě koupit si jich v těch levnějších sumách. Často jsou však výrobky, které nejsou označené žádnou ověřenou značkou a jejich cena je natolik nízká, až je zavádějící – pro nás nebezpečné! Můžou se snadno přehřát, zkratovat a způsobit nejen ujmu na zdraví, ale i v domácnosti.
sušení vlasů fénem.jpg
Další skupinou jsou kuchyňské spotřebiče, které by se měly zapájet do proudu jen v momentě, kdy je potřebujeme. Patří mezi ně hlavně rychlovarná konvice, toustovač nebo topinkovač. I s kávovarem si však dejte pozor a raději ho po použití vytáhněte ze zásuvky.

Děti, to je nebezpečná hračka!

Samostatnou kapitolou, která obsahuje nebezpečné výrobky , jsou dětské hračky. Rodiče můžou snadno poznat a zhodnotit, do jaké míry je hračka zakoupená v obchodě pro jejich dítě nevhodná a mohla by ohrozit jeho život. Jedná se o hračky, které obsahují nejen malé předměty, ale i takové, které obsahují šroubky, které můžou povolit a uvolnit se. Ve světě je mnoho případů, kdy se dítě díky nějaké (zpočátku nevinné) hračce udusilo.
Neméně důležitým zbožím jsou dětské potřeby, nad kterými také visí velký otazník. To, jestli jsou vyhovující, můžou zkontrolovat rodiče, ale žádný výrobce jim to nemůže zabezpečit.
blonďatá barbie.jpg
Patří mezi ně na první pohled docela obyčejné:
– bryndáčky
– podložky na přebalování
– plastové nádobí pro děti
– nebo dokonce některé dětské zubní pasty