Nerezové poličky do koupelny – nestárnoucí klasika

Když rekonstruujete a zařizujete koupelnu, zpočátku se vše bude točit zřejmě kolem obkladů, dlažby a technických záležitostí sanitární techniky a rozvodů vody či odpadu. Teprve pak se zaměříte na ostatní doplňky, ale výhodnější je, počítat s nimi ještě před rekonstrukcí, abyste si vytvořili potřebnou vizi, jak doplňky zapadnou k ostatnímu vybavení, jak se hodí k umyvadlu, sprchovému koutu atd.

moderní koupelna

Příslušenství v koupelnách bývá z různých materiálů a v mnoha podobách, stačí se rozhlédnout kolem sebe na návštěvě u přátel nebo v katalogu či v prodejně vybavení koupelen a zjistíte, kolik existuje možných i nemožných variant. Některé jsou skutečně vyvedené a jiné…ponecháme vám raději vlastní úsudek.

umyvadlo v koupelně

Rádi bychom vám doporučili materiál osvědčený, který nezklame i náročnější klientelu, a který se opírá o vlastnosti, známé lidstvu již mnoho let. Je to ušlechtilá nerezová ocel. Proč s ní nemůžete, jak se říká, šlápnout vedle?

Vydrží všechno – nerez odolává korozi a nejen to. Můžete ji bez problémů čistit všemi dostupnými prostředky včetně těch agresivnějších a trvanlivost těchto výrobků jde do desítek let. Můžete je vystavit vyšším i nižším teplotám, přímému slunci, je-li to třeba, a snesou i hrubší zacházení, pokud to nepřekročí mez pevnosti.

Snadno se čistí – vyčistit v domácnosti výrobky z nerezu je nesmírně snadné, vydrží i kyselinu citrónovou pro případ, že by bylo nutné zbavit povrch vápenatých nánosů. Můžete je čistit i desinfekčními prostředky na bázi chlóru, nevadí ani slané roztoky nebo jedlá soda či kyselina octová. Nerez je zkrátka takový nezmar.

Dobře ladí s keramikounerezové poličky do koupelny dobře ladí se všemi druhy keramických obkladů a dlažby a různými koncepcemi koupelen v mnoha stylech. Snad jen s masivním dřevem nevytváří onen potřebný harmonický soulad, ovšem to nebývá v koupelnách tak časté kvůli zvýšené vlhkosti.