Nejefektivnější způsob, jak se zbavit doma vedra

Letní vedra nikdo nesnáší kdovíjak dobře. Venku se jim asi nevyhneme, ale doma už je to o něčem jiném. Tam je možné vytvořit si příjemný chládek.

Nejefektivnější způsob, jak se zbavit doma vedra

Je pravdou, že poslední léto nebylo, co se teplotních rekordů týče, vůbec ničím zajímavé. Spíše naopak. Červenec byl docela chladný a srpen už to moc nezachránil. Ovem léta předešlá, to je něco jiného. Takové tropy naše země snad za svou existenci nezažila. A nejde jen o intenzitu, ale o hlavně o délku trvání. Skoro celé letní prázdniny a notný kus i před nimi a po nich byly ukrutné pařáky, díky kterým byli mimo nejen lidé, ale i zvířata, potažmo rostliny. To byl také důvod, proč se řada lidí rozhodla se na další letní sezónu dostatečně připravit.

Bytové klimatizace

Větráky se nakupovaly ve velkém. Ovšem ty zase tak účinné nejsou. Mnohem efektivnější jsou samozřejmě klimatizace do bytu praha, které jsou však také o dost dražší. A to i ty nejlevnější verze. Kdo však chce mít doma dostatečný chládek i v dnech, kdy se venku dá smažit pomalu i na chodníku, ten se nesmí bát vyšších investic.

Je z čeho vybírat

Nejedná se o žádnou zbohatlickou vymoženost, ale nástroj, díky kterému se dá doma žít i ve dnech, kdy to venku vypadá jako na povrchu slunce. Je jasné, že ne každý si bude moci dovolit ty nejlepší modely, ale to neznamená, že by tito lidé měli na nákup klimatizace rezignovat. Jsou totiž i jiné verze, daleko levnější. Třeba mobilní modely jsou nejen levné, ale zároveň i šikovné v tom, že je lze snadno přemisťovat z místa na místa. To se hodí nejen v bytě, kdy je přes den nutné chladit v obýváku a večer pak v ložnici, ale třeba i na rekreaci. Stačí zapnout přístroj do zásuvky a už to jede. Není potřeba se trápit, když to jde i jinak.

Klimatizace na střeše

Proč ne ventilátor?

O dva odstavce výše bylo zmíněno, že mnoho lidí dává přednost ventilátorům. U nás je to v podstatě většina. I ty mohou navodit docela příjemnou tepelnou pohodu, ovšem víří vzduch, a to je nepříjemné hlavně pro jedince, kteří trpí alergií. Kdo má doma alergika nebo je sám alergik, pro toho nejsou klasické větráky příliš vhodné, jelikož roznášejí alergeny.