Levné a rychle dostupné bydlení pro všechny

Jestliže je vaším velkým, zatím nesplněným přáním pořídit si vlastní samostatné bydlení, tak nyní vám zbývá už jen malý krůček k jeho realizaci. Nemusíte podniknout nic víc, než si koupit mobilní dům. Ten už je naštěstí dostupný i na českém trhu s bydlením, ač se jedná o horkou novinku. A nebývalý zájem o takové bydlení je jasným důkazem toho, že se Čechům mobilní domy líbí.

nákup domu s oranžovou střechou

Život v mobilních domech neboli v mobilheimech není za našimi hranicemi nic nového. V mobilheimech se běžně žije jak na severu, tak na západě od nás a lidé na takovém bydlení oceňují především jeho dobrou finanční dostupnost. Domek, na který byste museli šetřit desítky let, a poté ho až do konce života splácet, můžete mít hned bez zbytečně velkých výdajů, které by vás zatížily na desítky let dopředu. Abychom byli konkrétní, tak mobilní dům si můžete koupit již za cenu do jednoho miliónu korun, a pokud toužíte pouze po sezónním rekreačním bydlení, pak může být jeho cena ještě nižší.

dům na prodej – zastřešený nápis

Jistě uznáte, že takové výdaje za bydlení si může dovolit skoro každý – ať už z vlastních úspor anebo s pomocí malého úvěru. Každopádně, investovat do vlastního samostatného bydlení se v každém případě vyplatí.
A rozhodně se nemusíte obávat toho, že by vám v mobilním domě chybělo něco důležitého – ba naopak, najdete v něm úplně vše, co si představujete. To jediné, v čem vám mobilheim nemůže vyjít vstříc, je velká podlahová plocha. Její velikost je srovnatelná s malým panelovým bytem, ovšem při troše šikovnosti si ji můžete ještě trochu zvětšit s pomocí terasy anebo připojení druhého mobilheimu ke stávající jednotce.

Pokud se pro život v mobilním domě rozhodnete, vyjde vám vstříc i legislativa, podle které není potřeba pro umístění staveb bez pevných základů stavební povolení. Můžete tak bydlet opravdu rychle a bez nepříjemných návštěv mnoha úřadů.