Jak si zvolit nejlepší pomůcky na jógu?


Jóga je v posledním desetiletí velmi populární po celém světě a v Čechách se jí věnuje obrovské množství lidí, ať už příležitostně nebo pravidelně. Bez ohledu na to, jak vážně to s tímto cvičením berete, měli byste si pořídit alespoň základní vybavení, bez kterého bude toto indické umění velmi nepříjemné a složité. Užijte si úžasný vliv na fyzickou kondici a mentální pohodu s pomocí kurzů, online videí a mobilních aplikací. V první řadě si ovšem musíte pořídit následující:

  1. podložka,

  2. pásek,

  3. blok.

Žena jóga pláž

Nejdůležitější aspekt jógy

Bez podložky se rozhodně neobejdete, i když se rozhodnete ji začlenit do života jen příležitostně. Navíc ji můžete využít i na běžné posilování nebo meditace. Jedná se o důvěrný kus prostoru, kde se budete cítit dobře. Nejlepší podložka na cvičení Cvicdom.cz je z vysoce kvalitního materiálu, neklouže a snadno se udržuje čistá. To jsou nejdůležitější parametry, na které byste se měli vždy soustředit. Ostatní, jako je tloušťka a vzhled je pouze na vás.

Jóga protahování nohy

Další pomůcky, které vám hodně pomohou

Mnoho začátečníků netuší, jestli se vyplatí investovat ještě do něčeho jiného, než je kvalitní podložka. Mezi další předměty patří popruhy, bloky nebo deky. Důležité jsou zejména v případě, že se rozhodnete pro statickou variantu (např. Iyengara). Pomocí pásku nebo deky můžete efektivně obnovit ásany a posilovat svaly.

https://www.youtube.com/watch?v=AuxPzWNk4_M

Deky ale mohou sloužit také k relaxaci nebo meditaci. Rozhodnete-li se investovat do podobných produktů, vždy se soustřeďte na jejich kvalitu. Pásky a deky by měly být trvanlivé a pevné. Zároveň je důležité, abyste je mohli snadno čistit a udržovat čisté. Jedině pokud budou kvalitní, můžete je dlouho a dobře využívat. Zároveň ale jedině takto budete mít jistotu, že se během cvičení nezraníte, protože i bezpečnost je během jógy velmi důležitá a rozhodně byste na ni neměli zapomínat.