Hydratovaná pleť je spokojená pleť


Čištění pleti


Základ je umět si správně vyčistit pokožku. Čistit by se měla vždy večer a ráno, aby se nám krásně vyčistily zanesené póry.

Nejprve se odlíčíme kvalitním odličovačem. Správně bychom měly mít speciální odličovač na oči, jelikož okolo očí máme jemnější kůži, takže by neměla být tolik zatěžována. Po odlíčení potřebujeme roztáhnout póry. Pomůže nám v tom teplá voda.

Další zázračný pomocník je peeling na obličej. Odstraníme s ním staré buňky, které nevypadají vůbec hezky. Zároveň tím tělu dáme signál, že potřebujeme nové mladé buňky.

Po deseti minutovém odpočinku, který pleti dopřejeme si aplikujeme hydratační krém. Pokud máte opravdu suchou pleť, doporučujeme používat opravdu silně hydratační krém, aby výsledek vydržel opravdu dlouho.

Tím jsme skončily základní péči o pleť večer.

Podobný postup opakujeme i ráno, akorát bez peelingu.
čištění tváře


Hydratační metody


1.       Krémy

O tomto jsme Vám již něco řekli v základech. Existují různé druhy krémů pro různé typy pletí. Pokud se zeptáte v prodejně, určitě Vám poradí, jaký krém je pro Vás vhodný.
2.       Pitný režim

Dodávat Vašemu tělu tekutiny je velice důležité nejen pro pleť, ale také pro správné fungování organismu. Vypít byste měly 2-3 litry vody každý den. Dehydratace má opravdu nepříjemné následky, kterým se chcete vyvarovat. V tomto případě se chceme vyhnout suché pokožce.
smetanový krém
3.       Přírodní hydratace

Pokud jste spíše přírodní typ, tak se Vám budou zamlouvat možnosti, které vypíšeme nyní.
Pečující oleje jsou jedním ze způsobů, jak udržet pleť hydratovanou bez zbytečné chemie. Nejčastěji se používají ricinový olej, kokosový nebo olivový olej. Dobře se nanášejí a díky jejich konzistenci se dokáží dostat hlouběji do pleti a hydratovat opravdu kvalitně.
Vyhlazující vosky se používají hlavně v kombinaci s oleji, protože jejich efekt prodlužují a fixují. Vosky navíc neucpávají póry, takže jejich použití přináší opravdu jen kladné výsledky.
Med je díky svým „omlazujícím“ složkám velice oblíbený. Příprava medové masky je velice jednoduchá, takže si ji můžete udělat i doma a rozjasnit svou pleť. Pokud trpíte na akné, tak med přímo doporučujeme.
Redukce stresu je ten nejmocnější vliv na celkový vzhled naší pokožky. Proto nezapomínejte aspoň jednou týdně pořádně vypnout a odpočívat. Přečíst si dobrou knihu nebo si dopřát hodinku v sauně. Uvidíte, jak to prospěje nejen Vašemu vzhledu, ale i Vaší psychice.