Zimní péče o vlasy


·        Hydratujte vlasy a pokožku hlavy vlasovým olejem

V chladnějších měsících má vnitřní vytápění tendenci vlasy vysušovat a zanechávat šupinovitou pokožku hlavy. Použijte kondicionér, který nechejte chvíli účinkovat, nebo přidejte vlasový olej do vaší rutiny péče o vlasy. Na konci každého dne použijte několik kapek výživného vlasového oleje, abyste pomohli doplňovat vlhkost, kterou potřebujete.  Mezi oblíbené vlasové oleje patří arganový a jojobový olej. Pokud v zimních měsících trpíte kvůli suché pokožce na lupy, použijte hloubkové olejové ošetření, jako je kokosový olej nebo ricinový olej, které jsou určené přímo na pokožku hlavy. Nechte olej na 20 až 30 minut působit a pak si vlasy umyjte jako obvykle.

dlouhé vlasy ženy


·        Vyhýbejte se častému mytí vlasů

Pokud si vlasy myjete každý den, je čas provést změnu. Během mytí vlasů jej zbavíte jejich vitálních přírodních olejů, které udržují vlasy zvlhčené a chráněné a jsou v zimě důležitější než kdy jindy během roku. Pokuste se prodloužit dobu mezi mytím co nejvíce, dokud nenajdete kompromis, pokud si obvykle vymyjte vlasy každý druhý den, vyzkoušejte si dávat dva dny pauzu. Pokud zjistíte, že vašem vlasům stále chybí vitalita, zkuste pauzu tři dny. Abyste se cítili dobře, můžete v mezičase používat suchý šampon.

Další tip pro suché vlasy? Pokud nejsou vaše kořínky mastné, umyjte si vlasy pouze kondicionérem a přeskočte šampon úplně.

 


·        Vyhněte se žehlení a kulmování

Není žádným tajemstvím, že tepelný styling je hlavním viníkem suchých a poškozených vlasů. Když jsou vaše vlasy během chladnějších měsíců v křehkém stavu, horko ze žehličky jednoduše zesiluje problém.

foukání do sněhu


·        Vysušte si vlasy předtím, než vyjdete ven

Ačkoli to může být pro vás pravidelným zvykem v teplejších měsících, je obzvláště důležité zajistit, aby vaše vlasy byly zcela suché, než se v zimě dostanete ven. Zmrzlé vlasy jsou náchylnější k lámání, což vede i k rychlejšímu vyblednutí barvy.  Pokud i tak opustíte dům s mokrými vlasy, nezapomeňte je chránit před povětrnostními vlivy tím, že je zastrčíte pod šátek nebo klobouk.

4.3
10