Prevence snížení dámských nemocí

Proč je používání vložek nebo tampónů nebezpečné?
Syntetický materiál– vstřebává tělní tekutiny a tím vytváří perfektní podmínky pro tak zvaní Syndrom toxického šoku (TSS), který způsobuje poškození vnitřní orgánů a nezvratně poškozuje povrch ledvinných kanálků.
Chlór– používá se na bělení vložek, plenek a tampónů atd. a uvolňuje dioxin, karcinogenní látku, přímo do prostředí pochvy. Navíc pozůstatky chlóru působí dráždivě a vysušují.
kalíšek a tampon
Prevence ?
Při používání tampónu je velmi důležité je dostatečně často měnit (4 – 8 hodin), dodržovat hygienické návyky a včas léčit záněty.
Jsou ale i alternativní hygienické pomůcky?
Ano, jsou a v mnoha ohledech nejenom zdravotních jsou lepší než tampóny nebo vložky.
baléné vložky
Vložky a tampóny s bio materiálů– ale jen pokud je nevyhnutelně nepotřebujete
Menstruační kalíšek– jsou vyrobeny z lékařského silikonu, údržba je velmi jednoduchá. Vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je rovná a plná. Jsou vyráběné v různých velikostech
Látkové vložky– tak jako jsou vyráběny látkové pleny i látkové vložky si našli své místo. Jsou ekologické – neobsahují absorpční gely a deodorační přísady, nejsou běleny chórem. Jsou prodyšné a tím nevytváří nepříjemný zápach a lze je prát. Jsou vyráběny v několika variantách – Látková vložka denní, Látková vložka vrstvená, Látková vložka noční nebo i látková vložka pro období šestinedělí
tři přítelkyně
Houba z mořských řas– jsou oblíbené jako kosmetické, ale i jako mycí houby. A to pro jejich skvělé desinfekční účinky i velké savosti, ale hlavně mají zcela přírodní původ, delší životnost a je i vhodná pro pohlavní styk během našich dní. Ale pozor! Nenahrazuje antikoncepční prostředky, ani nechrání proti pohlavně přenosným chorobám. Obsahují množství minerálních, tělu prospěšných sloučenin. Houba je i ekonomická, po vyjmutí houby ji lze vymýt, vyždímat přebytečnou vodu a znovu použít. Jedna houba vydrží až 6 měsíců, záleží na délce cyklu ženy a samozřejmě i čištění, dezinfekce a uložení houby. Vyrábí se v několika velikostech.