Plánujeme rodinnou dovolenou

V dnešní době není nijak složité naplánovat dovolenou tak, že si vezmeme s sebou klidně i jízdní kola. Proč ne. Udělat si někde zázemí, což bude místo, které nám na chvíli poskytne přechodný domov s veškerým vybavením a odtud jednoduše vyjíždět kamkoliv se nám bude chtít. Všude je krásně a navíc je tolik nově vybudovaných cyklostezek, po kterých se dá bezpečně jezdit i s malými dětmi. Teď je otázkou, jakým způsobem sbalit kola? Ono to nebude zase tak složité. Dají se přepravit jednoduše na osobním autě. Možností je hned několik.

jízda na kole

Převážíme kola

Buď si vezmeme vozík, kam je naskládáme, ale zase by to byla zbytečná zátěž navíc. Nebo pořídíme jednoduše nosič kol, který umístíme na našeho plechového miláčka. Opět se nabízí několik možností. Záleží na našem postoji, kdy můžeme kola převážet na střeše, což je celkem běžné, ale upřímně, než je člověk umístí na střechu, tak to také nebude žádná sranda. Navíc musí při jízdě počítat s tím, že je o trochu vyšší. Dále je můžeme umístit na zadní dveře, což je celkem praktické, protože se pěkně dostaneme do auta a nemusíme se tolik namáhat. Nebo jednoduše pořídíme nosič kol na tažné zařízení Amsa, které se v podstatě zapojí na tažné zařízení u automobilu. Také člověk nijak nic nedře do výšky a v pohodě podle možností nosiče přepraví i čtyři kola. Navíc to rozhodně nezhoršuje jízdní vlastnosti vozu a dokonce ani nenavýší spotřebu pohonných hmot.

kola na autě

Bezpečnost je důležitá

Vzhledem k tomu, že nám nosič na kolo může zakrýt SPZ, tak je nutné vyřešit na dopravním oddělení ještě jednu SZP, která bude umístěna přehledně vzadu. Nicméně v dnešní době se vyrábí vysoce kvalitní produkty a dokonce lze na nich bezpečně přepravovat i tolik oblíbená elektrokola. Některá mají ručně sklopnou konstrukci, díky které se dostaneme v pohodě do zavazadlového prostoru a to i když je osazen koly. Výhodou je i uzamykatelnost kol, protože poté nám dovolí si odběhnout od auta na nákup a všechno máme řádně zabezpečené, což je pro nás o starost méně.