Který domácí mazlíček je pro vás ten pravý?

Už dlouho přemýšlíte o pořízení si zvířecího kamaráda, ale nevíte, který pro vás bude ten pravý?
Zvířátka a jejich potřeby se druh od druhu liší a každý vás zaměstná jinak. Proto je důležité před pořízením si domácího mazlíčka zvážit, který vám bude nejvíce vyhovovat a naopak.
Nemyslete si, že kvůli tomu, že děláte celý den zavření v kanceláři, si nemůžete dovolit mít doma malého kamaráda, protože můžete. Každý si ho může pořídit. Stačí jen vědět jaký druh.
domácí zvířata 

Pes

Pes má poměrně náročné požadavky na péči. Musíte s ním chodit pravidelně na procházky a přes den s ním musíte zajít několikrát ven, aby se vyvenčil. Navíc potřebuje společnost a tu mu můžete dávat, pokud máte práci, která netrvá celý den a můžete mu tak dávat část svého času.
bengálské kotě u akvárka 

Kočka

Kočka oproti psovi nepotřebuje venčit a naučí se jednoduše na kočičí záchod, který bude mít v domácnosti. Ovšem stále je to poměrně společenský tvor a vyžaduje stejně jako pejsek společnost a lásku. Nejednou se stalo, že jakmile se paniček nebo panička na celý den ztratil, kočka mezitím doma udělala takový nepořádek, že po návratu domů majitelé nepoznali vlastní dům.
 

Gekon

Skvělým parťákem vám může být roztomilý gekon. Jedná se o druh plaza, který je aktivní přes večer. Proto si jej mohou pořídit lidé, kteří jsou celý den v práci a večer si vždy najdou chvilku času, aby se věnovali svému gekonovi. Živí se hmyzem a můžete ho ubytovat v nádherném akváriu, které bude sloužit gekonovi jako domov a vám navíc jako zajímavá dekorace bytu.
 chocholatý gekon

Osmák degu

Zajímavý společník může být hlodavec – osmák degu. U této volby mazlíčka se doporučuje pořídit si alespoň dva osmáky, jelikož se jedná o velmi společenské tvory, kteří potřebují neustále společnost. Jestli jste typ člověka, který nemá moc času, který by sám osmákovi věnoval, pořiďte mu kamaráda nebo kamarádku a máte vystaráno. Tito drobní hlodavci budou společně spinkat běhat v kolečku a dělat vám radost každý den.  
 

Rybičky

Pro ty, kteří nemají čas téměř nikdy, ale přesto si přejí zvířátko, pořízením rybiček nikdy nic nezkazí. Stačí je dle jejich potřeby denně krmit a poté se věnovat vlastním aktivitám. Sice se s nimi moc nepomazlíte, ale budou vám podobně jako terárium dělat doma krásnou dekoraci a vy budete mít pocit, že s vámi žije někdo, kdo potřebuje vaši péči a lásku.