Jak zacházet s mužem

Když se na to podíváte z hlediska ženy, která je úplně jiná než její muž, není se co divit, že by často k jeho pochopení potřebovala návod. Zvlášť v dlouhodobém vztahu se rozdíly mezi oběma projevují téměř denně, a tak se nelze divit, že nejen žena, ale i muž musí stále nacházet nějaké kompromisy, aby spolu po mnoha letech soužití vůbec mohli vycházet. Ale především ženy by měli  vědět, v čem konkrétně jsou muži jiní, aby se problémové situace daly vždy dobře zvládnout. Vždyť právě ony svým přístupem dokáží udržovat pohodový vztah. Musí však vědět, jak na to.
přemýšlení o řešení
 
VÁŠ MUŽ NEMLUVÍ A VŮBEC VÁM NENASLOUCHÁ?
Zatímco ženy se prostě potřebují vypovídat, muž potřebu rozebírat svoje citové nebo vztahové problémy vůbec nemá. Raději se podívá na fotbal nebo s kamarády pohovoří o politice či práci. Odkrývání nějakých soukromých záležitostí mu není příjemné, protože mu to připomíná, že si neví rady s tak choulostivými věcmi. A muž by si přece měl vědět rady vždy. Také vám rozhodně nebude naslouchat a řešit problémy hned po příchodu domů z práce. On se prostě vymluvil tam a doma chce mít klid. Muž nedokáže dělat více věcí najednou, takže když něco opravuje nebo sleduje přenos v televizi, rozhodně ho v tu chvíli nebudou zajímat vaše záležitosti. Musíte prostě najít tu správnou chvilku, kdy se bude soustředit jen na společné popovídání.
 odpočinek u okna
VÁŠ MUŽ ZLEHČUJE PROBLÉMY A NECHCE JE S VÁMI ŘEŠIT?
Možná jen vše líčíte příliš podrobně. Muž potřebuje jasné a stručné nastínění toho, o co vám jde. Také nečekejte, že ač se dobře znáte, bude vidět do vaší hlavy a určité věci si domyslí. Naopak je třeba mu otevřeně vše sdělit a vysvětlit. Jinak si myslí, že přeháníte a vlastně ani není pořádně co řešit. Muž prostě není tak emocionální, potřebuje znát hlavně fakta. Dobré je také vysvětlit, proč se na určitou věc díváte určitým způsobem a co je pro vás zásadní.