Čištění bazénu

Bazén je v letních měsících něco jako nutnost a opravdu každý se rád po namáhavém dni zajdete trochu ochladit do krásně čisté vody. A právě v tom to celé tkví. Jak aby voda zůstala pořád tak krásně průzračná jako po čerstvém napuštění? Chce to hodně píle a nic nepodceňovat. Samozřejmě můžete použít všelijakou chemii, která se dá koupit téměř v každé drogerii či zahradnických potřebách. Velmi oblíbené jsou chlorové kapsle, které se vloží do takzvaného plováčku, který je neustále ponořený pod hladinu vody a tudíž neustále čistí. Pro ty, kteří jsou třeba na chlor alergičtí je zde ale i jiná a možná životnímu prostředí mnohem přívětivější metoda a to mořská sůl do bazénu.

voda


Vlastně si doma na zahradě vytvoříte takové malé moře a budete si moct užívat každý den, jako kdybyste byli zrovna na dovolené někde hodně daleko v ještě teplejších krajinách. Pravdou však je, že v dnešní době člověk ani nemusí nikam jezdit, neboť vlivem globálního oteplování tady máme už téměř stejné teplotní podmínky jako jsou na jihu Evropy, a tak nám až na to moře opravdu nic nechybí. Moře si ale zvládneme dobře vynahradit právě těmito bazény anebo návštěvou veřejných koupališť či přírodních nádrží nebo jezer. Na ta u nás v republice totiž opravdu není nouze a téměř za každým rohem čeká nějaké další, které má k sobě i přilehlé pláže a připravený servis s občerstvením pro návštěvníky. Pozor však na kvalitu vody, která hlavně období ke konci letních prázdnin nebývá zrovna v pořádku.

relax

Zkontrolujte si vždy, než někam vyrazíte za koupáním, zdali se v dané oblasti nevyskytují sinice, či jiné bakterie, které by vám mohly způsobit nepříjemné kožní onemocnění. Stačí opravdu málo k tomu, abyste se ušetřili něčeho, co vám zkazí celý zbytek léta, tak to rozhodně nepodceňujte a kvalitu vody si průběžně kontrolujte i ve svém osobním bazéně na zahradě. Poslouží vám k tomu pH indikátory, které jsou volně k prodeji v téměř každých zahradních potřebách či bazénových studiích.